توری حصاری

توری حصاری (chain link fence) که فنس (Fence) هم نامیده می‌شود، یکی از پرکاربردترین فرآورده‌های مفتولی فولادی است. حصاری معمولا از مفتول گالوانیزه گرم و یا سیم گالوانیزه روکش‌دار که جنس روکش آن از پی وی سی (PVC) است بافته می‌شود. نوع معمولی آن از فولاد ساخته می‌شود. مفتول‌ها به شکل عمودی قرار می‌گیرند و به شکل زیگزاگ خم می‌شوند. به طوری که هر سیم به صورت مارپیچ با سیم کناری خودش قلاب می‌شود و پس از رسیدن به انتها بریده می‌شود. این سیم‌ها با هم شبکه ای ایجاد می‌کنند که سوراخ‌های لوزی شکل دارد و به آنها چشمه می‌گوییم.
توری حصاری که از مفتول گالوانیزه گرم درست می‌شود کاملا ضد زنگ است و در برابر رطوبت و تغییرات دما مقاومت بالایی دارد. نوع روکش‌دار آن در برابر رطوبت زیاد به ویژه در آب و هوای شرجی بسیار مقاوم است. توری حصاری از هر نوعی که باشد، به آسانی دچار خوردگی و فرسایش نمی‌شود.


مشخصات فنی توری حصاری


حصاری در اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شود. برای خرید آن علاوه بر طول و عرض (ارتفاع) توری و ضخامت مفتول، باید اندازه چشمه‌ها را هم در نظر گرفت.
ضخامت مفتول به کار رفته در حصاری از ۱/۲ میلی‌متر تا 3 میلی‌متر متفاوت است و متناسب با آن اندازه چشمه‌ها هم تغییر می‌کند. معمولا اندازه چشمه‌ها در اندازه‌های ۵، ۶، ۷ و ۸ سانتی‌متری تولید می‌شوند.
بسته به ضخامت مفتول‌های به کار رفته در این توری و سایز چشمه، وزن هر متر مربع از آن از ۸۰۰ گرم تا ۱۹۰۰ گرم متغیر است، به طوری که مفتول ضخیم‌تر وزن بیشتری دارد. اگر توری سبک‌تری می‌خواهید باید از نوع مفتول نازک‌تر را سفارش بدهید.
ارتفاع توری حصاری حدود ۱ الی 2 متر است و به صورت رولی فروخته می‌شود. طول هر رول موجود در بازار معمولا ۱۵ یا ۲۰ متر است، اما اگر سفارشی باشد محدودیت ندارد و تا هر اندازه‌ای تولید می‌شود.


کاربردهای حصاری


توری حصاری همان‌طور که از نامش پیداست برای محصور کردن و محافظت از محوطه‌ها و مکان‌های مختلف به کار می‌رود. از این توری برای مشخص کردن حد و مرز باغ‌ها و زمین‌ها، حیوانات، محوطه‌های ورزشی، مراکز نظامی، فرودگاه و حصار کارگاه‌های ساختمانی استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از آن در ساختمان‌ها برای جلوگیری از سقوط کارگران در حال کار استفاده کرد. نوع روکش‌دار آن از نما و ظاهر خوبی برخوردار است و می‌توان برای حصار مناطق مسکونی از آن استفاده کرد. برخی افراد از آن برای رشد دادن گیاه پیچک برای خوش منظره شدن محوطه خانه استفاده می‌کنند.

برای مشاهده ویژگیها و مزایای توری حصاری  کلیک نمایید