متن

گالوانیزه چیست؟

فرایندی است که طی آن فولاد فاقد اکسید و چربی، در وانی غوطه ور میشود تا پوششی آلیاژی مقاوم و محافظ از فلز روی بروی آن ایجاد گردد و ضریب خوردگی فولاد را پایین آورد محصول نهایی ترکیبی مقاوم از فولاد و روی است.

فرآیند تولید مفتول گالوانیزه سرد

همانطور که می دانیم مفتولهای گالوانیزه به دو صورت گرم و سرد تولید می شوند. در ادامه به فرآیند تولید مفتول گالوانیزه به روش سرد می پردازیم. در روش گالوانیزه سرد، بعد از تمیزکاری و اکسید زدایی مفتول سیاه توسط اعمال جریان الکتریکی و با فرآیند الکترولیزر لایه ای از فلز روی بر روی آن قرار می گیرد این لایه فلز روی نتیجه گالوانیزه سرد بوده که در مقایسه با روش گالوانیزه گرم بسیار نازکتر می باشد. این فرآیند ضمن مقاوم نمودن مفتول در برابر رطوبت و شکستگی، آن را منعطف نیز می سازد.این عمل با هدف جلوگیری از خوردگی فلز پایه (فولاد) و زنگ زدگی آن انجام می‌شود    ..

فرآیند تولید سیم مفتول گالوانیزه گرم

گالوانیزه گرم فرایندی است که فولاد عاری از اکسید در وان روی مذاب غوطه ور شده و در نتیجه آن پوشش چسبنده و محافظی از فلز روی تشکیل می شود این پوشش شامل لایه های آلیاژی است که به مقاومت در مقابل خوردگی فلز پایه کمک می کند محافظت در مقابل خوردگی فلز پایه به دو شیوه صورت می گیرد. یکی محافظت در مقابل هوای اتمسفر و دیگری حفاظت کاتدی فلز روی و دلیل آن الکترو نگاتیو بودن فلز روی نسبت با آهن یا فولاد است.لازم به ذکر است که میزان مقاومت در مقابل زنگ زدگی نوع گالوانیزه گرم ایرانی به ویژه اگر توسط کارخانه های شناخته شده تولید شده باشد بسیار بالاست. گالوانیزه گرم بودن در مفتولهای ضخیم مهم تر از مفتول های نازک است .

مزیت مفتول گالوانیزه گرم

سازگاری بالا : در تمامی مناطق آب و هوایی حتی مناطق مرطوب و بارانی مناسب می باشد زیرا در مقابل زنگ زدگی ناشی از رطوبت و اکسیداسیون از خود مقاومت بالایی نشان میدهد.

تعمیر کمتر و نگهداری آسان : پوشش گالوانیزه مقاومت کششی فولاد را افزایش داده و به دلیل پیوند متالورژیکی فولاد و روی نسبت به سایش مقاوم است و نیاز به تعمیر ندارد .

پایین بودن هزینه در بلند مدت : هرچند قیمت آن نسبت به سایر محصولات مشابه کمی بیشتر میباشد اما طول عمری طولانی و دوام بیشتر محصول در دراز مدت باعث شده مقرون به صرفه و اقتصادی باشد.

 

موارد کابردی مفتول گالوانیزه

مفتول های گالوانیزه در صنایع کابل سازی، تولید توری حصاری، توری مرغی، گابیون، مش جوشی گالوانیزه، سیم خاردار، کشاورزی، گلخانه، رابیتس بندی، سیم بکسل، و… کاربرد فراوانی دارد و متداول ترین سایزها عبارتند از: 0.65 ،0.85 ، 1.2 ، 1.5 ، 2 ، 2.2 ، 2.4 ، 3 ، 4 میلی متر می باشند که بصورت کلاف یا شاخه عرضه می شوند .

انواع خاص از سیم مفتول گالوانیزه

سیم نمره ۱۶ (مفتول سفید 1.5 ) سیم اسکوپ : ضخامت آن 1.5 میلیمتر است.بسته های آن ۲۵کیلوگرم وزن دارند. این نوع سیم چون برای اسکوپ کردن پشت سنگ های نما استفاده می شود به آن سیم اسکوپ هم می گویند.این نوع سیم حتما بایستی گالوانیزه گرم باشد.

سیم نمره ۱۸ (مفتول 1.2 سفید ، سیم رابیتس بندی) : پر مصرف ترین سیم مفتول گالوانیزه سرد است. ضخامت آن 1.2 میلیمتر است. بسته های آن ۲۵ کیلوگرم وزن دارند. این نوع سیم چون برای رابیتس بندی استفاده می شود به آن سیم رابیتس بندی نیز می گویند و تولید آن در کشور از نوع گالوانیزه سرد و گرم موجود است.

سیم نمره ۲۰ – سیم عایق بندی : پر مصرف ترین سیم مفتول گالوانیزه گرم بعد از سیم مفتول نمره ۱۸ می باشد. سیم مورد استفاده گل فروشها و سیم عایق کاری موتور خانه ها می باشد. ضخامت آن 0.8 الی 0.9 میلی متر است. بسته های آن ۲۵کیلوگرم وزن دارند. نوع سرد و گرم آن نیز در بازار موجود است.

سیم نمره ۲۲ - سیم دستگاه جاروسازی : ضخامت آن 0.6 الی 0.7 میلیمتر است. بسته های آن ۲۵کیلوگرم وزن دارند. نرمی در این سیم از اهمیت بسزایی برخوردار است.یک سر بودن کلاف سیم و ضخامت مناسب و یکنواخت از دیگر فاکتور های مهم در این سیم می باشد .

 

جهت رفتن به صفحه محصولات کلیک نمایید